متن خبر

کدخبر:4982
منتشر شده در یکشنبه, 14 مهر 1398 22:40
بازدید: 67
+ 0
+ 0
امتیاز کاربران
 

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بزارید

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

همزمان با هفته نیروی انتظامی، نخستین دوربین هوشمند تخلفات رانندگی شرق استان تهران روز شنبه در شهرستان ورامین افتتاح و بهره‌برداری از آن آغاز شد.

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران در حاشیه این مراسم به خبرنگار ان گفت: نخستین دوربین هوشمند ثبت تخلفات رانندگی شرق استان تهران برای بررسی وضعیت ترافیکی شهرستان ورامین در تقاطع خیابان اصلی با روستای قاسم آباد نصب شده است و به صورت مستمر و شبانه روزی، تخلفات رانندگی به ویژه سرعت غیر مجاز را ثبت می‌کند.
سرهنگ علیرضا دلیری گفت: در این منطقه، همواره شاهد بروز تصادفات منجر به جرح و فوت بوده ایم که با راه اندازی این سامانه، قطعا از تعداد این حوادث کاسته می‌شود.
وی افزود: با افزایش تردد خودروها در خیابان ها بر تعداد تخلفات و حوادث رانندگی نیز افزوده شده و کنترل این تخلفات با استفاده از شیوه های قدیمی امکان پذیر نیست لذا استفاده از فناوری و سیستم هوشمند یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است که باید با همکاری تمامی دستگاه ها به ویژه شهرداری ها اجرایی شود.
دلیری تصریح کرد: موضوع نصب دوربین های هوشمند در هفت شهرستان تحت پوشش فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران، در شوراهای ترافیک مطرح شده که در صورت تأمین اعتبار، عملیات نصب و راه اندازی آن اجرا می‌شود.
وی گفت: اعتبارات اختصاص یافته به شهرداری ها از محل جرائم رانندگی باید در حوزه ترافیک هزینه شود.
وی گفت: پلیس راهور در تمامی شهرستان های شرق استان تهران به دوربین های سیار ثبت تخلفات مجهزند که با استقرار در مناطق پرتردد و حادثه ساز، تخلفات رانندگی به ویژه سرعت غیر مجاز را به صورت مکانیزه ثبت می‌کنند.
فرماندهی ویژه شرق استان تهران تأمین امنیت هفت شهرستان ورامین، قرچک، پیشوا، پاکدشت، پردیس، دماوند و فیروزکوه را بر عهده دارد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

گزارش تصویری

آخرین / پربازدید


اخبار داخلی


مناطق


پیوند ها

ندای وارنا
سایت خبری جنوبشرق استان تهران
خبرگزاری برنا
برنا استان تهران
وارنا نیوز
پایگاه خبری وارنا نیوز
فرمانداری ورامین
سایت فرمانداری ورامین
ندای وارنا
سات خبری استان تهران