متن خبر

کدخبر:4995
منتشر شده در چهارشنبه, 17 مهر 1398 23:00
بازدید: 195
+ 0
+ 0
امتیاز کاربران
 

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بزارید

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

فرماندار شهرستان قرچک اظهار داشت: اقامتگاه‌های بوم‌گردی برای رونق گردشگری و اعتلای هویت تاریخی و فرهنگی در قرچک ساخته می‌شود و این مهم از روستاها آغاز شده است.


بهمن خطیبی فرماندار شهرستان قرچک در مراسم بزرگداشت روز ملی روستا و عشایر در عمارت بوم‌گردی محمدحسین خان روستای امین آباد، اظهار داشت: این عمارت باستانی و تاریخی در واقع هم تداعی کننده لذت روستانشینی و عشایری است و هم یادآور هویت تاریخی ملی و حتی مذهبی شهر ماست تا بتوانیم افتخار داشتن چنین شهرستان و روستایی را داشته باشیم.

وی افزود: اگر ما در روستاهای خودمان مکان های تاریخی و عمارت های قدیمی داریم باید دهیاران، شوراها، بخشدار، حوزه معاونت عمرانی فرمانداری از این ظرفیت استفاده کنند و میراث فرهنگی و گردشگری نیز باید بتواند عمارت های تاریخی را هم بازسازی کند و هم هویت تاریخی و فرهنگی شهر که حلقه‌ مفقوده دنیای امروز است را حفظ کند، نباید از فرهنگ گذشته خودمان عقب بمانیم و آنها را فراموش کنیم.

فرماندار قرچک بیان کرد: وقتی ما در چنین مکانی حضور پیدا می کنیم بخشی از مسائل و موارد را تداعی می کند که این به نظر بنده یکی از حرکت های بسیار خوب است که هم روستائیان و هم عشایر ما برگردیم به آن هویت اصلی مان که قطعا راز موفقیت ما هم همین خواهد بود.

خطیبی گفت: اگر در حوزه گردشگری ما می خواهیم حرفی برای گفتن داشته باشیم باید به سویی برویم که از این فرصت ها به درستی استفاده کنیم و اکثر استانها چنین برنامه ای را شروع کرده اند و در حال بازسازی اماکن تاریخی و عمارت های قدیمی هستند.

وی ابراز داشت: این کار، کاری بسیار پسندیده ای است و همه باید کمک کنند تا ان شاءالله این امکان ایجاد شود تا این بازسازی ما هم در منطقه خودمان داشته باشیم چرا که با این کار هم به گردشگری و هم به هویت ملی و اسلامی خودمان کمک کرده‌ایم چون بسیاری از این سازه ها براساس معمار اسلامی ایرانی تاریخی ما بند شده است.

خطیبی در ادامه با اشاره به بزرگداشت روز روستا و عشایر گفت: یکی از مهمترین اهداف دولت، توسعه پایدار روستایی بوده که این مهم را با اجرای طرح‌های متنوع و اعطای تسهیلات عملیاتی کرده است.

وی عنوان کرد: قرچک از شهرستان‌های مهاجرپذیر است که ما باید بتوانیم علاوه بر تأمین زیرساخت‌های زندگی شهری، جاذبه‌های گردشگری را هم در این منطقه تقویت کنیم.

فرماندار قرچک اظهار کرد: حمایت از بوم‌گردی و گردشگری روستایی از جمله برنامه های این شهرستان است که با کمک بخشداری، شوراهای روستایی، دهیاران و اداره میراث فرهنگی محقق می شود.

وی اضافه کرد: امید است که بتوانیم شرایط خوبی برای توسعه گردشگری، توسعه اشتغال و توسعه روستایی در منطقه داشته باشیم و قطعا یکی از معیارهای توسعه کشور ما همین خواهد بود و به این وسیله باید اقدامات خودما را به نحو احسن داشته باشیم.

فرماندار قرچک خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه حدود ۵۰ هزار نفر از عشایر در شهر قرچک بعنوان تولیدکننده دام و گوشت قرمز و همچنین بحث استقرار دام در مناطق روستایی داریم ، باید این زمینه را همه دستگاه ها مخصوصا بانک ها در ارائه تسهیلات و همچنین استفاده از اعتبارات ارزش افزوده محلی و منطقه ای و روستایی برای ایجاد تسهیل داشته باشیم و ما هم از این مهم قطعا حمایت خواهیم کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

گزارش تصویری

آخرین / پربازدید


اخبار داخلی


مناطق


پیوند ها

ندای وارنا
سایت خبری جنوبشرق استان تهران
خبرگزاری برنا
برنا استان تهران
وارنا نیوز
پایگاه خبری وارنا نیوز
فرمانداری ورامین
سایت فرمانداری ورامین
ندای وارنا
سات خبری استان تهران