متن خبر

کدخبر:534
منتشر شده در چهارشنبه, 16 مرداد 1392 18:47
بازدید: 1659
+ 1
+ 0
امتیاز کاربران
 

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بزارید

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

چرخ فلک و گذرزمان دوباره ۱۷ مرداد را مقابل دیدگانمان قرار داد.

روز شهادت ابرمرد عرصه خبر، شهید محمود صارمی، خبرنگار فقید خبرگزاری جمهوری اسلامی در مزار شریف افغانستان که در سال ۱۳۷۷ به دست عناصر منحوس فرقه ضاله طالبان جان شیرین خویش را تقدیم نگارش صداقت نمود.

خبرنگاران چشمان بیدار، گوشهای شنوا و زبان های گویای مردمند و در راه تحقق این سه شعار رنج ها و مرارتهای فراوان را پشت سر گذارده اند.

۱۷ مرداد، روزی است که قلم که خدای تبارک در قرآن بدان قسم یاد کرده است به مظهر درخشش و تلالو تبدیل شده و از این رو که خبرنگاران تنها وسیله انعکاس حقیقت را قلم می دانند پس خود نیز مقدسند.

خبرنگاران انسان های خستگی ناپذیری هستند که مجموعه تلاشهای بی منت آنان سبب آن شده تا رسالت سنگین برای مردم روشن و آشکار گشته و جامعه را روشنایی بخشند.

روز خبرنگار روز تکریم افرادی است که با ازخودگذشتگی سهم فراوانی در سلامت فرهنگی و فکری جامعه دارند.

خبرنگار می بایست با دقت، سرعت و صحت کامل در عرصه نشر و بسط خبر موجبات اطلاع رسانی سریع و بی واسطه را فراهم آورد و از جهت گیری های سیاسی با عنایت به منفعت های ملی، مذهبی پرهیز نماید.

برخی خبرنگاران را چشم سوم مردم می نامند و آن را در کنار مشاغل سخت بر می شمرند، اما آیا در کنار توصیف ها معیشت این قشر زحمت کش جامعه نیز بها و اهمیت دارد یا فقط قشنگ سخن رانده می شود و در زبان از ایشان تکریم می شود؟

۱۷ مرداد را می توان روز حق گویی، حق جویی و حق طلبی و روز پاسداشت قلم دانست و خبرنگاران را صاحبان اندیشه ای برشمرد که با قلم آزاده خود آنرا می نگارند.

خبرنگاران طلایه داران جبهه آگاهی بخشی و عامل حضور بالنده و اثربخش مردم در صحنه های سرنوشت ساز هستند.

در سالیان گذشته شاهد استقبال کمتر دوایر دولتی از جامعه خبرنگاران و اربابان جراید بودیم که در این رهگذر حساب شهرداری ها به عنوان نهادی غیردولتی و مردمی جداست.امیدواریم در دولت تدبیر و امید که تنها چند روز از شروع فعالیت آن می گذرد شاهد این باشیم که متولیان ادارات جایگاه خبرنگاران را درک کرده و آنان را مورد تفقد و تکریم خود قرار دهند و اخبار رخدادهای خود را از طریق ایشان به سمع و نظر مردم برسانند.

بهرحال امسال نیز روز خبرنگار را ارج می نهیم و مصادف شدن آن با ایام عید سعید فطر را به فال نیک می گیریم و آن را روز تجلیل انسان های پاک فطرت و نیک سیرتی می دانیم که آسایش خلق را حاصل رشادت خود می دانند…

مهدی مقاری

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

گزارش تصویری

آخرین / پربازدید


اخبار داخلی


مناطق


پیوند ها

ندای وارنا
سایت خبری جنوبشرق استان تهران
خبرگزاری برنا
برنا استان تهران
وارنا نیوز
پایگاه خبری وارنا نیوز
فرمانداری ورامین
سایت فرمانداری ورامین
ندای وارنا
سات خبری استان تهران