آبان 19, 1398

اعمال نظارت بر عملکرد شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان تهران

معاون عمرانی استانداری تهران بر اعمال نظارت و پایش دقیق بر عملکرد شهرداری‌ها و دهیاری‌های سطح استان تهران…
آبان 19, 1398 29

روابط عمومی های قرچک در ایجاد امید بین مردم نقش محوری دارند

فرماندار قرچک گفت: روابط عمومی های قرچک در ایجاد…
آبان 19, 1398 28

جشنواره نخستین واژه آب در قرچک برگزار شد

مدیر دفتر روابط عمومی و اطلاع رسانی شرکت آب و…
آبان 19, 1398 26

۱۶ مورد ساخت و ساز غیر مجاز در ورامین تخریب شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ورامین گفت: با تخریب ۱۶…

متن خبر

کدخبر:4981
منتشر شده در یکشنبه, 14 مهر 1398 22:32
بازدید: 75
+ 0
+ 0
امتیاز کاربران
 

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بزارید

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

 

رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيرداري شهرستان هاي ورامين و قرچك اعلام كرد: بيش از 34 هكتار از زمين هاي پارك جنگلي قرچك به ارزش 500 ميليارد تومان بازپس گيري و سند مالكيت دولتي براي آنها صادر شد.


 در منطقه زيباشهر قرچك، در مجاورت فرمانداري اين شهرستان بوستاني جنگلي واقع شده كه با وسعتي بالغ بر 34 هكتار از جمله بزرگترين فضاهاي سبز شهرستان هاي جنوب شرق استان تهران محسوب مي شود.
اين پارك جنگلي كه در سال هاي اخير با خاكسپاري دو شهيد گمنام به يكي از مناطق مهم فرهنگي، گردشگري و زيارتي تبديل شده در سال 1362 پس از موات اعلام شدن توسط حاكم شرع، با درخواست استانداري تهران و فرمانداري شهرستان ورامين كه آن زمان قرچك بخشي از آن محسوب مي شد به شهرداري قرچك براي احداث پارك جنگلي واگذار شد.
اما سال 1389 با طرح دعوي از سوي برخي اشخاص دستگاه قضا حكم به قلع و قمع اين زمين ها به نفع مالك صادر و شهرداري قرچك را به پرداخت ده ها ميليارد تومان محكوم كرد.
حال پس از سال ها و با اجراي طرح كاداستر ( صدور سند تك برگ دولتي ) اين زمين هاي ملي بار ديگر به نفع دولت مصادره و براي آنها سند صادر شد.

** ارزش زمين ها 500 ميليارد تومان است
رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيرداري ورامين در اين باره به خبرنگار ايرنا گفت: با بازپس گيري زمين هاي پارك جنگلي قرچك بيش از 500 ميليارد تومان از بهترين زمين هاي شهرستان قرچك به نفع دولت سند خورد.
احمد فدايي افزود: سال 1362حاكم شرع بخشي از زمين هاي زيباشهر قرچك را موات اعلام كرد و در سال هاي 63 و 64 با هماهنگي استانداري تهران و فرمانداري وقت شهرستان ورامين اين زمين ها به شهرداري قرچك واگذار شد تا در آن درخت كاشته و به بوستان جنگلي تبديل شود.
وي اظهارداشت: در سال هاي اخير برخي سودجويان با هدف دست اندازي به زمين هاي موات، عليه شهرداري طرح دعوي كردند كه دستگاه قضا سال 89 با وجود حكم حاكم شرع عليه شهرداري رايي مبني بر قلع و قمع و پرداخت دهها ميليارد تومان خسارت صادر كرد.
فدايي تأكيد كرد: بر اساس رأي زمين هاي موات، اسناد مالكيت حقيقي و حقوقي در زمين هاي مورد نظر باطل است لذا منابع طبيعي شهرستان هاي ورامين و قرچك اقدام به اخذ سند مالكيت پارك جنگلي به نمايندگي از دولت جمهوري اسلامي به نام سازمان جنگل ها و مراتع كشور كرد و با تثبيت اراضي موات در بانك كاداستر و اخذ سند مالكيت، دست سودجويان از اين زمين ها كوتاه شد.
رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان هاي ورامين و قرچك گفت: با توجه به اينكه دولت جمهوري اسلامي مالك اين زمين ها است حكم قلع و قمع پارك جنگلي قرچك قابل اجرا نيست.

**احقاق حق دولت در اولويت است
رئيس اداره راه و شهرسازي شهرستان هاي ورامين و قرچك نيز بازپس گيري زمين هاي دولتي را اولويت امور اعلام كرد.
مجتبي صادقي در گفت وگو با خبرنگار ايرنا گفت: زمين هاي داخل حريم محدوده شهر بر اساس ماده 10 قانون زمين شهري به نمايندگي از دولت تحويل اداره راه و شهرسازي مي شود.
وي افزود: زمين هاي محدوده پارك جنگلي قرچك به مساحت مجموع 62 هكتار در سال 1362 توسط هيأت هفت نفره موات اعلام كه باتعامل مسكن و شهرسازي، منابع طبيعي و ثبت اسناد، سند مالكيت به نام دولت صادر شد.
صادقي گفت: براي 34 هكتار بخش جنگل كاري شده به نام سازمان جنگل ها و مراتع و مابقي به نام سازمان ملي زمين و مسكن به نمايندگي از دولت سند صادر شده است.
شهرستان قرچك با 270 هزار نفر جمعيت در30 كيلومتري جنوب شرق تهران واقع شده است.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

گزارش تصویری

آخرین / پربازدید


اخبار داخلی


مناطق


پیوند ها

ندای وارنا
سایت خبری جنوبشرق استان تهران
خبرگزاری برنا
برنا استان تهران
وارنا نیوز
پایگاه خبری وارنا نیوز
فرمانداری ورامین
سایت فرمانداری ورامین
ندای وارنا
سات خبری استان تهران